Náš velkoobchod přešel na novou platformu, pokud jste náš stávající klient, prosím navštivte tento odkaz (klikněte zde) a obnovte si heslo svého účtu. Následně si prosím v účtu opravte či nastavte aktuální fakturační a dodací údaje. Vše by mělo být přeneseno, ale pro jistotu si to zkontrolujte.

Rouška z netkané textilie 50 kusů

Kód: D4732
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třívrstvá jednorázová lékařská maska s pohodlnými popruhy. Výrobek je vyroben z netkaného polypropylenu, který je odolný vůči alergiím. Třívrstvá struktura zaručuje účinnou ochranu proti mikrobiálnímu přístupu.
 
 
Ověřte si u koho nakupujete, v této době je hodně spekulantů a hodně vytvořených eshopů, bez provozovatelů. Naše firma je na trhu od roku 2009. 

 Ověřeno Heureka

 
Obsah balení:
 • 50ks masky

Specifikace produktu: 

 • Tři vrstvy ochrany masky - Každá obličejová maska je vyrobena ze tří vrstev s různými hmotnostmi.
  • Vnější vrstva - vnější prvek vyrobený z odolného polypropylenu. Poskytuje vysoký komfort používání a je bezpečný pro alergiky.
  • Vnitřní vrstva - polypropylenová část umístěná v hloubce masky.
  • Filtrační vrstva - pokročilý prvek vybavený efektivním viskózově-polyesterovým filtrem, který účinně chrání uživatele před bakteriemi.
 • Maska na obličej, která se snadno používá
 • Díky použití tenkého drátu v polyetylenovém krytu zaručuje maska vysokou úroveň těsnosti a pohodlí při používání. 
 • Masky nejsou určeny pro použití zdravotnickými pracovníky na operačních sálech nebo jiných zdravotnických zařízeních s podobnými požadavky.
 • Dlouhé pásky z polypropylenu s vysokou hmotností (40 g / m2) lze snadno uvázat. Efektivně a spolehlivě připojují masku k obličeji a zabraňují jejímu sklouznutí.
 • Životnost roušky: do zvlhnutí nebo cca 2 hodiny
 • Upozornění: Z hygienických důvodů zboží nelze vrátit, a to ani ve lhůtě 14 dnů od zakoupení.

Péče o respirátor (zdroj České vysoké učení technické v Praze):

Respirátory jsou určené k jednorázovému použití, nicméně vzhledem k jejich nedostatku je možné nouzově tyto respirátory sterilizovat pro opakované použití. Při preventivním použití tak stále mohou poskytnout lepší ochranu než běžné ústenky (roušky). Katedra jaderné chemie Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze doporučuje několik způsobů sterilizace, kterou lze provést i v domácích podmínkách. 

 1. Dezinfekce teplem: horkou párou nebo v mikrovlnce (v případě respirátorů bez kovových částí; dle výkonu 3-5 minut; je třeba napřed navlhčit vodou například rozprašovačem; je nutné mít pod dohledem, aby nedošlo ke vzplanutí)
 2. Dezinfekce UV zářením: Kdo má UV lampu, popř. takzvané horské sluníčko, může osvítit z každé strany tři minuty
 3. Chemická dezinfekce: Použít dezinfekční prostředek na plochy (třeba ten, který vyrábí i FJFI ČVUT), nechat oschnout 

Uvedené nápady vycházejí z možností, které má běžná domácnost, proto chybí například možnost sterilizace ozónem.

AD 1) Mikrovlnka

Mikrovlny fungují pro sterilizaci velice dobře, jedná se o metodu založenou na lokálním ohřevu materiálu, sterilizované předměty by měly být vlhké až mokré. Prodávají se i sterilizátory do mikrovlnné trouby, ale postačí i nějaká nekovová nádoba, do které se předmět vloží. Plasty degradují, ale jen pomalu, nebo při zahřátí na velmi vysokou teplotu. Riziko vzplanutí předmětu v mikrovlnce existuje, proto před ním varujeme, ale zase hodně záleží na materiálu. Některé druhy jednorázových roušek se nepodařilo zapálit ani po 30minutovém ohřívání.

AD 2) UV lampa

Ultrafialové záření (zejména UV-C) hubí bakterie i viry. Poměrně hodně lidí má doma takzvané horské sluníčko. Je pravda, že působí jen na povrchu a sterilizační dávka pro nový typ koronaviru zatím není známa. Samozřejmě je třeba také dát pozor na to, aby UV záření nebyla delší dobu vystavena pokožka, protože hrozí riziko popálenin a další zdravotní komplikace. Každý zdroj UV záření by měl mít návod se specifikací i riziky jeho použití.

AD 3) Chemická dezinfekce

Dezinfekční roztok obsahuje ethanol (asi 75 %), glycerol (asi 2 %), peroxid vodíku (malé množství, asi 5 % tříprocentního roztoku) a vodu. Tento roztok, jehož hustota je blízká hustotě vody, se používá k dezinfekci rukou i na plochy. Je samozřejmě vhodné nechat respirátor či roušku proschnout, aby člověk zbytečně nedýchal alkoholové páry, ale jedná se o vysoce funkční metodu.

Vyvařování: Jde o jednu z nejstarších lidstvu známých metod sterilizace, která je navíc široce dostupná.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní gadgets
Hmotnost: 0.02 kg